Udruga Summarum
Projekti u 2024 godini
-
"S/UMAS" Ansambl za suvremenu glazbu (2024.)
- Programsko područje:
- Organizacijski razvoj
- Odobreni iznos:
- 9,000.00kn
- Kategorija:
- Treća kategorija do 10,000 eura
- Opis projekta:
- Ansambl "S/UMAS" od svog osnutka 2015. godine djeluje kao ansambl za suvremenu klasičnu glazbu. U središtu izvedbene prakse ansambla je, manje zastupljena, suvremena glazba 20. i 21. st. koju predstavlja slušateljima putem svojih koncerata. U 2025. godini ansambl obilježava desetu godišnjicu svog djelovanja koju bi se popratilo slavljeničkim koncertom u Splitu. Posebnost ansambla je upravo u njegovoj promjenjivosti i mogućnosti prilagodbe novim uvjetima, a tako je ansambl doživio i razne preinake u svom sastavu. Započevši kao svojevrsni studentski komorni orkestar kojeg su sačinjavali gudači, puhači i udaraljke, put do kristalizacije sadašnjeg sastava (puhački oktet i klavir) bio je dug i pun različitih glazbenika. Slavljeničkim koncertom (S/UMAS – 10 godina) napravio bi se presjek našeg djelovanja kroz godine uz glazbenike koji su nekada činili dio ansambla. Festivalom "Music Sandbox" ansambl pruža stvaralački kanal mladim, ali i već afirmiranim skladateljima te poticanjem novih kompozicija njeguje razvoj suvremene glazbene scene u Hrvatskoj. Cilj ansambla je umjetničkim pristupom približiti ovu vrstu glazbe slušateljima i time doprinijeti razvoju publike u suvremenoj kulturi.
Ostali projekti
-
"S/UMAS" Ansambl za suvremenu glazbu (2023.)
- Programsko područje:
- Organizacijski razvoj
- Odobreni iznos:
- 10,000kn
- Kategorija:
- Treća kategorija do 10,000 eura
- Opis projekta:
- Ansambl "S/UMAS" osnovan je 2015. u Splitu. U središtu izvedbene prakse ansambla je manje zastupljena, suvremena glazba 20. i 21. st. koju predstavlja slušateljima putem svojih koncerata i radionica. Repertoar obuhvaća "oživljene" i novonastale skladbe domaćih te značajna djela stranih autora koja se ne izvode na našem području. Izvedbe uključuju i slobodnu improvizaciju, soundpainting te korištenje elektronike u suvremenoj klasičnoj glazbi. Ovim programom ansambl odstupa od ustaljenog pristupa glazbi i publici pruža novo, autentično iskustvo. Festivalom "Music Sandbox" ansambl pruža stvaralački kanal mladim, ali i već afirmiranim skladateljima te poticanjem novih kompozicija njeguje razvoj suvremene glazbene scene u Hrvatskoj. Radionice "Music Bus" usmjerene su na predstavljanje suvremene glazbe mladim glazbenicima školske dobi koji dobivaju priliku postati dio ansambla. Cilj ansambla je umjetničkim, ali i edukativnim pristupom približiti ovu vrstu glazbe slušateljima i time doprinijeti razvoju publike u suvremenoj kulturi. Važnost se pridaje i povezivanju te suradnji s umjetnicima suvremenih umjetnosti kao i daljnjoj profesionalizaciji članova ansambla.
-
"S/UMAS" Ansambl za suvremenu glazbu (2022.)
- Programsko područje:
- Podrška za organizacijski razvoj
- Odobreni iznos:
- 45,000kn
- Kategorija:
- Srednja podrška do 50.000 kn, Razvoj produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata
- Opis projekta:
- "S/UMAS", mladi je ansambl osnovan 2015. u Splitu. U središtu izvedbene prakse ansambla je, manje zastupljena, suvremena glazba 20. i 21. st. koju predstavlja slušateljima putem svojih koncerata i radionica. Repertoar obuhvaća "oživljene" i novonastale skladbe domaćih te značajna djela stranih autora koja se ne izvode na našem području. Izvedbe uključuju i slobodnu improvizaciju, soundpainting te korištenje elektronike u suvremenoj klasičnoj glazbi. Ovim programom ansambl odstupa od ustaljenog pristupa glazbi i publici pruža novo, autentično iskustvo. Rezidencijom "Music Sandbox Split" ansambl pruža stvaralački kanal mladim, ali i već afirmiranim skladateljima te poticanjem novih kompozicija njeguje razvoj suvremene glazbene scene u Hrvatskoj. Radionice "Music Bus" usmjerene su na predstavljanje suvremene glazbe mladim glazbenicima školske dobi koji dobivaju priliku postati dio ansambla. Cilj ansambla je umjetničkim, ali i edukativnim pristupom približiti ovu vrstu glazbe slušateljima i time doprinijeti razvoju publike u suvremenoj kulturi. Važnost se pridaje i povezivanju te suradnji s umjetnicima suvremenih umjetnosti kao i daljnjoj profesionalizaciji članova ansambla.