Studio Pangolin
Projekti
-
Studio Pangolin 2024 (2023.)
- Programsko područje:
- Organizacijski razvoj
- Odobreni iznos:
- 18,000kn
- Kategorija:
- Druga kategorija do 18,000 eura
- Opis projekta:
- Projekti Studija Pangolin ispituju granice forme, reinterpretirajući ih s namjerom da se aproprijacijom dominantnih formi stvori vlastiti kritički manevarski prostor. Koriste se alati filmskih, pripovjedačkih i diskurzivnih konvencija s naglaskom na procesu, istraživanju i kontekstualizaciji, dok se promišljaju prikazi i forme reprezentacijskog aparata. Kroz iskustvo zajedničkog čitanja, istraživanja, razmišljanja, izlaganja i radnog druženja održava se neformalni kolektiv koji funkcionira kao zajednički resurs u kojem se stvaraju novi odnosi, suradnje i dijalozi. Organizacija polazi od toga da je forma, materijal, medij i proces kojima se istražuje ono što nas čini angažiranim, da se ne može odvajati procese i aparat rada od sadržaja tog rada. U 2024. Pangolin se nastavlja baviti produkcijom, distribucijom, stvaralaštvom, edukacijom i izdavaštvom. Eksperimentalne filmove realiziraju Knez i Hewitt. Lojić, Brkušić, Hušman, Dožić, Knez, Mulhausen, Guzmić i Zvukospjevi (Hewitt, Slipčević, Guzmić) razvijaju istraživanja i audio vizualne produkcije. Dožić, Guzmić, Mucko, Kostadinovski i Knez razvijaju i nastavljaju edukativne programe za mlade. Izdavački projekt Biblioteka 0 Općenito (Hušman, Meštrov, Labudović, Bojić, Tadić) nastavlja s prijevodima i distribucijom. Osim širenja produkcije ženskog hibridnog filma i audiovizualnog stvaralaštva ove se godine nastavlja razvijati distribucija filma i knjiga (Žene minorne spekulacije, Malo Polje, Zakrivljeno gledište/iskrivljeni pogled, Čovjek bez kuće je beskućnik, što je kuća bez stanara?, Radna bilježnica: Pustijerna).
-
Studio Pangolin 2023 (2022.)
- Programsko područje:
- Podrška za organizacijski razvoj
- Odobreni iznos:
- 90,000kn
- Kategorija:
- Velika podrška do 100.000 kn, Razvoj produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata
- Opis projekta:
- Projekti Studija Pangolin ispituju granice forme, reinterpretirajući ih s namjerom da se apropriacijom dominantnih formi stvori vlastiti kritički manevarski prostor. Koriste se alati filmskih, pripovjedačkih i diskurzivnih konvencija s naglaskom na procesu, istraživanju i kontekstualizaciji, dok se promišlja prikaze i forme reprezentacijskog aparata. Kroz iskustvo zajedničkog čitanja, istraživanja, razmišljanja, izlaganja i radnog druženja održava se neformalni kolektiv koji funkcionira kao zajednički resurs u kojem se stvaraju novi odnosi, suradnje i dijalozi. U 2023. Pangolin realizira 15 projekata; filmove realiziraju Guzmić, Hušman i Hewitt; Lojić, Brkušić, Bistričić i Knez audio vizualne produkcije, Zvukospjevi nastavljaju rad na snimanju i izvedbama, Dožić ostvaruje radionice za studente, a Guzmić radionice Spoken word u drugom filmu i Grrrl power u suradnji s Mucko, Kunić, Pećarina, Knez. Biblioteka 0 Općenito nastavlja s prijevodima Haraway. Ove godine osim širenja produkcije ženskog hibridnog filma nastavlja se razvijati i distribuciju u namjeri da se istraži nove modele umrežavanja sa srodnim organizacijama.
-
Ukazivačice (2022.)
- Programsko područje:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
- Odobreni iznos:
- 20,000kn
- Kategorija:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
- Opis projekta:
- U razvoju umjetničke ideje Ukazivačice umjetnica će tražiti paralele tri pozicije – rada, artikulacije feminizma i ukazanja, koje nisu povezane, ali ni udaljene, već preklopljene. Umjetnica pristupa ovim preklapanjima kroz analizu tijela, one koje sagnuta obavlja rad (fizički, afektivni, reproduktivni), ženu čije se tijelo transformira, kao i kroz onu koja nema tijelo. Proučavat će lokalitet na kojem se to žensko tijelo nalazi, alate koje to tijelo koristi te osjetilna ponašanja koja se u tom okruženju razvijaju. Umjetničko istraživanje ostvaruje se putem terenskih putovanja, prikupljanja arhivskih materijala i uporabnih predmeta i teorijske i medijske analize feminističkih tendencija u ruralnom kontekstu, a figurativno se oslanja na stvarni lik umjetničine prabake na lokaciji Bosne i Hercegovine. Vida je, kao i mnoge druge, sadila duhan i lozu i imala mnoge potomke. U općini Čitluk nalazi se i Međugorje, mjesto poznato kao popularno hodočasničko odredište. Početkom 1980-ih godina, istovremeno dok je Vida obrađivala zemlju, ukazala se Marija. Na zapadu su žene nastavljale borbe za osnovna reproduktivna prava i preispitivale i formirale nove pravce oslanjajući se na feminističke pokrete i uspjehe 1970-ih.
-
Studio Pangolin 2022 (2021.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 90,000kn
- Kategorija:
- Razvoj produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 100,000 kn
- Opis projekta:
- Projekti Studija Pangolin ispituju granice forme, reinterpretirajući ih, s namjerom da se aproprijacijom dominantnih formi stvori vlastiti kritički manevarski prostor. Pritom se koristi alate filmskih, pripovjedačkih i diskurzivnih konvencija s naglaskom na procesu, istraživanju i kontekstualizaciji, dok se promišlja prikaze i forme reprezentacijskog aparata. Kroz iskustvo zajedničkog čitanja, istraživanja, razmišljanja, izlaganja i radnog druženja želi se održati neformalni kolektiv koji funkcionira kao zajednički resurs u kojem se stvaraju novi odnosi, suradnje i dijalozi. U 2022. Pangolin realizira 16 projekata; filmske projekte realiziraju Guzmić i Hušman, dok su Hewitt i Lojić u istraživanju i produkciji. Istraživačkim projektima pridružuju se Brkušić i Knez. Zvukospjevi nastavljaju rad na snimanju i izvedbama, nastavljaju se radionice Spoken word u drugom filmu (Guzmić i Mucko) te Grrrl power u koprodukciji s GMK. Iskorak ove godine uključuje planiranje distribucije radova, s naglaskom na filmove i publikacije u namjeri da se istraže novi modeli umrežavanja sa srodnim organizacijama, ali i razvoj novih skupina domaće i inozemne publike putem festivala, sajmova, radionica i kulturnih događaja.
-
meso:maline:metal_lemni plam (2020.)
- Programsko područje:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
- Odobreni iznos:
- 19,000.00kn
- Kategorija:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
- Opis projekta:
- Projekt se bavi međuvrsnim i medijskim sjecištima, istražuje načine kako interpretirati neljudske percepcije onkraj korporativne i digitalne informacije koje o njima imamo u cross-species vrstama. Ideja prijevoda, alternativne interpretacije i transpozicije neljudskog osjetilnog je suprotan antropocentričnom i dolazi iz pozicije ljudskog suradnika umjesto eksploatatora. Planirana su teorijska i materijalna istraživanja multiperceptivnosti stvaranja rada kroz međuvrsni pomak: koristeći medijske transpozicije satelitskih, meteoroloških, seizmičkih, botaničkih i jezičnih podataka u jezično, akustično, performativno, vizualno kolažirano. Analiza čovjeka kao pripadnika ljudske vrste u odnosu na životinjsko, biljno, geološko i atmosfersko kroz medijsku suradnju: stvaranje treće vrste sadržaja, korporativno neovisnog prikaza neljudskog iz premise entanglementa – prožimanja ekološkog s ekonomskim. Nastavno istraživanje live castova i internetskih baza podataka, posjet institutima za mjerenje prirodnih pojava, flore i faune, uz proučavanje životinjskih glasanja manifestirat će se kroz medijski eksperimentalnu i prijevodnu metodologiju u obliku videa, fotografija, teksta i zvuka.
-
Studio Pangolin 2021 (2020.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 42,750.00kn
- Kategorija:
- Razvoj produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 50.000 kn
- Opis projekta:
- Pangolin nastavlja s radionicama, autorskim i suradničkim projektima. "Zvukospjevi" će se koncentrirati na postprodukciju i vidljivost projekta, film Hewitt "Žene Minorne Spekulacije" izvest će se kao film i izvedba, a "Vremeplovke", koje se razvija od umjetničkog istraživanja, poprimaju oblik prijedloga za znanstveno fantastični film u nepoznatom žanru pod raznim imenima. Hušman završava projekt "Pustijerna" i kreće u produkciju projekta "Čovjek bez kuće beskućnik, a što je kuća bez stanara". Projekt o Pionirskom gradu "Ne precrtavati nego crtati!" prikazat će u HKW u Berlinu, a od segmenta tog projekta razvija se projekt radnog naslova "Lika, bez naziva". Također se prijavljuje umjetničko istraživanje "Lojić meso, maline, metal_lemni plam" koje istražuje sjecište osjetilnog: nevidljivog, nečujnog, nemirisnog, netaktilnog; eksperimentalni film "Sidelines" V. Guzmić koji predstavlja hibridni filmski projekt koji se bavi pitanjima pozicija, orijentacija i točaka gledišta. Planirane su radionice "Grrrl power – feministička radionica za mlade djevojke" (u suradnji s N.Pećarinom i GMK) i "Spoken word u drugom filmu", koji okuplja mlade iz međimurskog romskog naselja Kuršanec (u suradnji s B. Muckom i NGO Sfera).
-
Krajobrazi (2019.)
- Programsko područje:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
- Odobreni iznos:
- 20,000kn
- Kategorija:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
- Opis projekta:
- Kolektiv Zvukospjevi, koji se oblikovao u formi live audio i video izvedbe spoken worda, elektronske glazbe i video-svjetlosne instalacije, nastao je kao rezultat zajedničkog rada i formira se u jedan od glavnih projekata Pangolina. Projekt kombinira elemente elektronske glazbe, spoken worda, videa i svjetlosne instalacije live, a princip rada je improvizacija. Zvukospjevi funkcioniraju kao hibridna kolektivna forma. Unutar razvoja umjetničke ideje "Krajobrazi" zanima nas istražiti mogućnost pejzažnog, ideju krajolika, predstavu – predstavljanje prirode, ali i ispitati kako u pejzaž upisati povijest – vrijeme. Kako pejzaž, odnosno "priroda" može biti ujedno i neka vrsta svjedoka na nivou pojavnosti, ali i u svojim fizičkim, prikrivenim elementima (kroz mikro tragove zagađenja ili kroz lišaje kao bioindikatore), ali kako i prirodu pojmiti kao subjekt – ne time da govorimo "u ime", nego iz pozicije. Ako je pejzaž u povijesti umjetnosti i zapadne kulture pojam koji podrazumijeva objekt gledanja iz pozicije ljudskog oka, kako taj pejzaž možemo kroz sliku i zvuk aktivirati kao agenta vlastitog djelovanja, s kojim se susrećemo i kojega pokazujemo i iz njezina rakursa?
-
Ova žena se zove Jasna / knjiga (2019.)
- Programsko područje:
- Podrška za organizacijsko i umjetničko pamćenje
- Odobreni iznos:
- 36,000kn
- Kategorija:
- Podrška za jednokratne projekte do 40.000 kn
-
- Opis projekta:
- Kao dokumentaciju višegodišnjeg izvedbenog/filmskog projekta Studio Pangolin predlaže skicu za povijesni roman u obliku knjige koji kao polazište uzima međuprostor osobne i službene povijesti, proces postojanja i nepostojanja u medijima, u arhivu i u društvu, prevođenje i prenošenje društvenih percepcija, upisivanje i neupisivanje u kolektivnu memoriju sadržaja i poruka slika, filmova i teorija. Roman se bavi proteklim razdobljem od 20 godina, ženom iz Vukovara koja je na početku zadnjeg rata imala dvadesetak godina, a sada je zaposlena na Haškom sudu, kao administratorica i podrška svjedocima. Projekt kroz tekst, arhive, osobne povijesti i službene povijesti propituje intimno i kolektivno sjećanje. Projekt koristi osobne memorije, arhivski materijal i fiktivne situacije susreta između protagonista koji se nisu nužno susreli. Negdje između projekcijske kabine i zatamnjenog gledališta, u tijelima prikazanih djevojaka na naslovnicama omladinskih i studentskih listova, između kabine prevoditelja na Haškom sudu i sobe za svjedoke – lebde tragovi nevidljive žene – Jasne.
-
Studio Pangolin 2020 (2019.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 45,000kn
- Kategorija:
- Razvoj produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 50.000 kn
-
- Opis projekta:
- U 2020. Pangolin radi na filmskoj produkciji, medijskim radionicama, autorskim, suradničkim i kolektivnim projektima. Film "Žene Minorne Spekulacije" završava s postprodukcijskom fazom, a nastavlja se rad unutar kolektiva Zvukospjevi, zatim provođenje umjetničkog istraživanja te rad na istraživačkom projektu "Vremeplovke" kroz tekstove, tiskovine, vizualne i audio materijale. Autorski projekt "Pustijerna" se nastavlja i realiziraju se istraživački projekti "Pionirski grad", "Skupina 0" i "Čovjek bez kuće beskućnik, a što je kuća bez stanara". Realizirat će se autorski projekt V. Guzmić "Naivno za žene" u formi videa, instalacije i teksta. Medijske radionice, kao platforma za nove suradnje kao i intergeneracijske i intermedijalne susrete, nastavljaju se u dva smjera: "Grrrl power" – feministička medijska radionica za mlade djevojke i "Spoken word" u drugom filmu – medijski projekt koji okuplja mlade iz međimurskog romskog naselja Kuršanec, a koji se ostvaruje u suradnji s B. Muckom i suradnicima iz pjesničkog i hip hop izričaja. Kao zaključak višegodišnjeg multimedijskog projekta "Ova žena se zove Jasna" izdaje se knjiga na hrvatskom i engleskom jeziku.
-
Studio Pangolin 2019 (2018.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 45,000.00kn
- Kategorija:
- Razvoj produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 50.000 kn
-
- Opis projekta:
- Program Pangolina za 2019. godinu sastoji se od filmske produkcije, autorske izložbe i suradničkih projekata. Film N. Hewitt Žene Minorne Spekulacije nastavlja se u produkcijskoj i postprodukcijskoj fazi; producira se projekt A. Hušman vezan uz arheološko nalazište Pustijerna u Dubrovniku te izložba Hušman u galeriji Prozori. Nastavlja se i s potragom za formama unutar kojih se ostvaruju suradnički radovi, intergeneracijski i intermedijalni susreti, otvorena improvizacijska kolektivna praksa. Projekt Zvukospjevi nastavlja se razvijati kao platforma gdje se afirmiraju fluidni i neinstitucionalni načini kolektivne proizvodnje. Nastavlja se s formiranjem pisačke grupe, platforme za suradnje i okupljanja članica i suradnica. Edukacijski program se razvija kroz dva projekta koja traže sjecište: Drugi film u susjedstvu, koji se ostvaruje putem filmskih radionica za romske i neromske sudionike, u narednoj godini se povezuje s projektom Spoken word koji se do sada razvijao na ideji pisane i vokalne prezentacije kroz formu poezije, kratke priče, rapa. Osim autorskih i suradničkih projekata Pangolin administrira projekt Akcija na Otoku.
-
Vremeplovke (2018.)
- Programsko područje:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
- Odobreni iznos:
- 20,000.00kn
- Kategorija:
- Razvoj novih umjetničkih ideja
-
- Opis projekta:
- Predloženi projekt vibrira između eksperimentalne arheoakustike, elektronske glazbe, spekulativne poezije, objektne analize, vremeplova, znanstvene fantastike i društvene stvarnosti. Forma projekta je narativni recital, koncept album, slikovnica, slide projekcija. Konačan ishod je još nepoznat. Istraživački projekt sastoji se od fragmenata i nepovezanih elemenata koje zajedno tvore spekulativni povijesni i futuristički narativ socijalnih, političkih i kulturalnih struktura Jugoistočne Europe. Unutar te široke teme, fokusirat će se, kroz rodnu perspektivu, na znanstvenu fantastiku Istočne Europe, sovjetske svemirske programe, programe ROSE, pejzaže, ptice i fitoplanktone. Kroz projekt se predlaže istražiti, eksperimentirati i fikcionalizirati potencijalni povijesni diskontinuitet nevidljive feminističke povijesti znanstvene fantastike i društvene faktografije tzv. Istočne Europe. Predlaganjem alternativne povijesti želja je predložiti mogućnost alternativne sadašnjosti i budućnosti.
-
Studio Pangolin 2018 (2017.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 45,000.00kn
- Kategorija:
- Razvoj domaće umjetničke produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 50.000 kn
-
- Opis projekta:
- Program Pangolina obilježen je prvenstveno pojedinačnim autorskim projektima članica organizacije: nastavak rada na produkciji filma "probne makete, probne fotografije..." (Hušman), razvoj daljnje suradnje na publikaciji vezanoj za arheološko nalazište Pustijerna u Dubrovniku. Također započinje produkcija filma "Žene Minorne Spekulacije" (Hewitt), a u pripremi je i artist book "Ova žena se zove Jasna", čime će se završiti dugogodišnji projekt. Nastavlja se s razvojem projekta "Drugi film u susjedstvu" (Guzmić i Mucko), koji se ostvaruje putem filmskih radionica za romske i neromske sudionike. Uz individualne projekte nastavljaju se istraživati forme u kojima se individualni radovi, suradničke forme, intergeneracijski i intermedijalni susreti te edukacijski program mogu prožimati i izlagati, a da i dalje odbijaju postati rigidne autorske postavke već teže afirmirati fluidne i neinstitucionalne načine kolektivne proizvodnje kroz sad već uhodanu pisačku grupu i novi projekt "Zvukospjevi", u formi live audio video izvedbe i spoken worda.
-
Studio Pangolin 2017 (2016.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 40,000.00kn
- Kategorija:
- Razvoj domaće umjetničke produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 50.000 kn
-
- Opis projekta:
- Kao početnu točku za razvijanje programa u 2017. Studio Pangolin predlaže pojam Scenoslijedi. Unutar tog pojma članice i suradnici Pangolina tražit će metode, pristupe, procese i materijale kojima mogu odgovarati jedni drugima na podražaje te zajedno stvarati nove sadržaje. Naglasak je na pronalaženju formi u kojima se individualni radovi, suradničke forme, intergeneracijski i intermedijalni susreti te edukacijski program mogu prožimati i izlagati, a da i dalje odbijaju postati rigidne autorske postavke nego teže afirmirati fluidne i neinstitucionalne načine kolektivne proizvodnje. U sklopu pojma Scenoslijedi namjera je istraživati i raspakirati ključne elemente aparata scene. Scenoslijedi se nadovezuju na prošlogodišnji program Pangolina koji je uključivao radionice, radni proces i prezentacije te na taj način čine svojevrsni program in continuum koji se slobodno grana. Aktivnosti koje se planiraju unutar programa su razvoj projekta Telenovele i Sapunice A. Hušman; finalizacija performativnog projekta Ova Žena se zove Jasna, nastavak rada na videima istoimenog projekta Nicole Hewitt, raspis dokumentarnog filmskog projekta N. Hewitt Žene minorne Spekulacije te razvoj istog projekta u vidu Koncept albuma Fragmenti/Spekulacije; filmska instalacija Bilješke o proklizavanju 2; projekt kolektiva PIT Slapstick i Gravitacija; radionice Spoken worda, kreativnog pisanja te radionice pokreta.
-
Studio Pangolin 2016 (2015.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 41,625.00kn
- Kategorija:
- Razvoj domaće umjetničke produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 50.000 kn
-
- Opis projekta:
- Studio Pangolin se bavi produkcijom, distribucijom i razvojem eksperimentalnih filmova, likovnih i multimedijskih instalacija i projekata, a ujedno funkcionira kao platforma za susrete, čitanje i planiranje radionica. Projekt obuhvaća produkcije koje se bave eksperimentalnim filmskim formama, hibridnim formama, zvukom, instalacijama, animacijom, dokumentarno-fiktivnim protunarativima, eksperimentalnom poezijom i tekstom. Pangolin funkcionira prema modelu kooperativa i artist run organizacije, kao platforma za peer to peer i intergeneracijsko dijeljenje znanja i iskustva. Cilj je razvijati zajednicu kroz poticanje suradnje i dijeljenja te razvoja konstruktivne kritike odnosno kritične grupe koja se može samoorganizirati i djelovati kroz umjetničko aktiviranje, bez poticaja galerija, kustosa ili producenta. Aktivnosti uključuju razvoj novog projekta; seriju performansa i video radova te razvoj dokumentarnog filmskog projekta; filmsku instalaciju; projekt kolektiva PIT; performanse i radionice; radionice Spoken worda i kreativnog pisanja te kontinuirano traganje za formatom prezentacije koja bi ujedno funkcionirala kao mjesto za promišljanje i komunikaciju. Svaki projekt propituje formu i medij, odnosno reprezentacijske modele određenog medija, bavi se promišljanjima i kontekstualiziranjem svoje pozicije unutar stvarnosti i fikcija u kojima djelujemo, a progovara iz pozicije razloženog subjekta, odnosno horizontalnog proizvođača. Projekti obuhvaćeni programom istražuju nove mogućnosti narativa, anti narativa, dokumentarnosti i fikcije, te promišljanje svojstva likovnog, filmskog, odnosno, video materijala, teksta, slike, crteža, naracije i performativnosti.
-
Žene Minorne Spekulacije (2014.)
- Programsko područje:
- Osmišljavanje i priprema novih projekata/programa
- Odobreni iznos:
- 20,000.00kn
- Kategorija:
- Umjetničko istraživanje
-
- Opis projekta:
- Umjetničko istraživanje bavi se poimanjem povijesti, odnosno prapovijesti i objektima koji se smatraju dokazima o postojanju te prapovijesti. Kao okosnica istraživanja u ovom slučaju figurira Neolitik i Eneolitik u Podunavlju. Neposredan objekt istraživanja je Vučedolska kultura, a posredno i susjedne kulture, kulture Vinča, Badena, Cucuten. Namjera istraživanja je povezati u spekulativnoj formi materijalne ostatke kao dokazni materijal, isprepletene biografije arheologa, njihovih objekata i subjekata istraživanja (ženske figurice, sazviježđa, astralni kalendari, vampiri, posude, muzika) koji se pojavljuju unutar vremenskog razmaka od 5000 godina na istoj lokaciji. Istraživanje vibrira između historiografije, objektne analize, vremeplova, znanstvene fantastike i spekulativne fikcije. Kao jedna od novijih metodologija eksperimentalne arheologije pojavila se arheoakustika koja kao najmanje egzaktna od mogućih metoda autoricu posebno inspirira te će u suradnji sa stručnjacima iz tog područja eksperimentirati s auditivnim rekonstrukcijama zvučne kulise prapovijesti, povijesti i budućnosti.
-
Studio Pangolin 2015 (2014.)
- Programsko područje:
- Razvojna podrška za organizacije
- Odobreni iznos:
- 45,000.00kn
- Kategorija:
- Razvoj domaće umjetničke produkcije i/ili distribucije umjetničkih radova, djela i projekata do 50.000 kn
-
- Opis projekta:
- Projekt obuhvaća produkcije koje se bave eksperimentalnim filmskim formama, hibridnim formama, zvukom, instalacijama, animacijom, dokumentarno-fiktivnim protunarativima, eksperimentalnom poezijom i tekstom. Aktivnosti uključuju produkciju autorskog filma, seriju performansa i videoradova, filmsku instalaciju, instalaciju, projekt kolektiva Prostor je Taktika te izložbu koja bi ujedno funkcionirala kao mjesto za razgovore, prezentacije, čitaonice i radionice. Svaki projekt kroz bavljenje i propitivanje forme i medija, odnosno reprezentacijskih modela određenog medija, ujedno se bavi i svojom pozicijom u društvenom kontekstu, promišljanjima i kontekstualiziranjem svoje pozicije unutar stvarnosti i fikcija, a progovara iz pozicije žene kao subjekta. Projekti obuhvaćeni programom istražuju nove mogućnosti narativa, antinarativa, dokumentarnosti i fikcije, i kompleksno promišljanje svojstva likovnog, filmskog, odnosno, videomaterijala, teksta, slike, crteža, naracije i performativnosti.